מרוקו למטייל

המדריך למרוקו

מוניות במרוקו

admin

admin

נסיעה במונית במרוקו עשויה להיות חוויה שונה ממה שאנו מכירים בישראל, ולכן, אם החלטתם לוותר על השכרת רכב במרוקו, מומלץ לערוך תחקיר קצר לפני הטיול או החופשה, כדי שהנסיעות שלכם ברחבי המדינה לא יסתיימו במפח נפש. במדריך זה ריכזנו עבורכם מידע שימושי, שיעזור לכם להשתמש ביעילות במערכת המוניות במרוקו בערים השונות, ובנסיעות בינעירוניות. כמו כן, תוכלו למצוא כאן את מנוע החיפוש של חברת קיוויטקסי, דרכו תוכלו להזמין הסעות משדה התעופה במרוקו למלון ובחזרה, וכן נסיעות בין עירוניות.

העברה משדה התעופה במרוקו למלון ובחזרה

כדי שלא תבזבזו זמן יקר מהחופשה במרוקו, מומלץ מאוד להזמין מראש הסעה משדה התעופה למלון באמצעות מנוע השוואת המחירים של קיווי טקסי:הזינו את המוצא והיעד (באנגלית) במנוע החיפוש של חברת קיווי טקסי (למשל, אם אתם מתכננים להתחיל את החופשה במרוקו בעיר קזבלנקה, תוכלו לבחור באפשרויות הללו: מוצא – Mohammed V Airport Casablanca, יעד – Casablanca), ובחרו את סוג הרכב הרצוי מתוך מגוון סוגי הרכבים המופיעים במערכת. המערכת של קיווי טקסי עובדת עם חברות מקומיות – תחנות מוניות ושירותי הסעות בערים שונות במרוקו – ובוחרת את ההצעות לפי מחיר ודירוג הגולשים.

חופשה במרוקו – מה עוד חשוב לדעת?

טיסות למרוקו – מידע חשוב והשוואת מחירים

טיסות פנים במרוקו – השוואת מחירים והזמנות

קניית דירהם מרוקאי (MAD) לחופשה במרוקו

השכרת רכב במרוקו

ברוב המקרים, תוכלו להחליט בין תשלום ישירות לנהג המונית, בעת הנסיעה, לבין תשלום בכרטיס האשראי באתר קיווי טקסי. במידה ואתם נדרשים להסעה לקבוצה גדולה יחסית, יש צורך לשריין את המונית לתאריך המבוקש, ולשם כך אתם תידרשו לבצע תשלום חלקי או להעביר מקדמה באתר של חברת קיווי טקסי, כבר במעמד ההזמנה.

לאחר שתשלימו את ביצוע הזמנת ההסעה, תתבקשו להזין את הפרטים האישיים שלכם, כולל פרטי הנסיעה המדויקים ותאריך הנסיעה. אם מדובר על נסיעה משדה התעופה, נהג המונית ימתין בטרמינל עם שלט ועליו שמכם, כדי לאסוף אתכם אל מחוז חפצכם, ללא עיכובים מיותרים ובתנאים שהגדרתם מראש. הנהג יעקוב אחר הטיסה שלכם, כך שבמקרה של שינויים במועד הנחיתה, הוא יהיה מעודכן ולא תצטרכו להתאמץ

השירות של קיוויטקסי מומלץ במיוחד לנסיעות משדה התעופה למלון ובחזרה, או לנסיעות בין מרכזי הערים במרוקו. השירות מתאים פחות במקרים של נסיעות קצרות בתוך הערים.

מוניות במרוקו – טיפים חשובים

במדינות עולם שלישי, ובכלל במדינות שאינכם מכירים, כדאי לנקוט במספר אמצעי זהירות, שיבטיחו שלא יעקצו אתכם ושלא תיפלו קורבן להונאה על ידי נהגי מוניות מקומיים. אמנם לרוב לא מדובר באובדן של כסף רב מאוד, אבל חבל שחוויית החופשה שלכם תיהרס בגלל תקריות לא נעימות שכאלה.

ריכזנו עבורכם מספר נקודות שכדאי לזכור לפני שמתחילים להשתמש במערכת המוניות במרוקו:

  1. עצירת מונית בשדה התעופה לאחר הנחיתה תעלה לכם הרבה יותר מהנדרש. כאמור, הדרך המומלצת ביותר להגיע מהיעד הראשון במרוקו אל בית המלון בו תשהו היא באמצעות מנוע החיפוש של קיווי טקסי, המופיע למעלה. אפשרות נוספת היא לסגור העברה מבעוד מועד מול המלון בו אתם מתאכסנים. במידה ולא נערכתם לאפשרויות הללו מראש, לפני שתעצרו מונית מזדמנת, מומלץ לפנות לאיש ביטחון בשדה התעופה, ולהתייעץ עמו היכן לעצור מונית, וכמה אמורה לעלות נסיעה ליעד אליו אתם מתכוונים להגיע, כדי שתוכלו לוודא, שנהג המונית לא ינסה לרמות אתכם.
  2. תירוץ נפוץ בקרב נהגי מוניות במרוקו הוא "מונה שבור". אם הנהג שלכם יפתח כך את השיחה אתכם, זה הסימן שכדאי לעבור למונית אחרת, שבה המונה עובד.
  3. דרך נוספת נפוצה לעגל את התשלום על הנסיעה במונית במרוקו כלפי מעלה היא הטענה כי לנהג "אין עודף". לכן, כדי להימנע מאי נעימויות, מומלץ לנסות לפרוט את הכסף המזומן שלכם לפני שאתם עולים על המונית, או לחילופין, לבקש מהנהג לעצור בדרך בחנות נוחות, שבה תרכשו מוצר זול, כמו חבילת מסטיקים, ותפתרו לנהג את בעיית העודף.
  4. מומלץ להפעיל במהלך הנסיעה אפליקציית ניווט, על מנת להבטיח שאתם נוסעים בדרך הגיונית, ושהמסלול וזמן הנסיעה לא הוארכו בכוונה על מנת לגבות מכם תשלום מופרז. למידע אודות האפליקציות שכדאי לכם להתקין על הטלפון שלכם טרם הנסיעה, אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה: אפליקציות לטיול במרוקו.

שימוש במוניות מקומיות במרוקו

מוניות פטיט (מוניות קטנות) – Petit Taxis

מוניות פטיט פועלות רק בגבולות הערים. אפשר לעצור אותן ברחוב או להגיע לתחנה (בדרך כלל הסימון ברור מאוד).

ברוב המקרים, מוניות פטיט מצוידות במונים, ועל פי החוק במרוקו, הנהגים מחויבים להשתמש במונה, אלא אם סוכם מראש אחרת, אך לא הכול כל כך פשוט במרוקו, במיוחד כאשר הנוסעים הם תיירים.

מוניות במרוקו

עלויות נסיעה במונית פטיט במרוקו

המחירים הממוצעים נעים באזור 20-25 דירהם מרוקאי לנסיעה עירונית בשעות היום. בלילה, לאחר השעה שמונה בערב, התעריף הוא כפול. כמקובל גם בארץ, אם אתם מזמינים מונית בטלפון, באופן עצמאי או באמצעות הקבלה במלון או בריאד, תידרשו לשלם תשלום נוסף.

נהגי המוניות במרוקו יהיו לרוב דוברי מרוקאית וצרפתית, אך רק חלקם דוברי אנגלית. לכן, על מנת להימנע מאי נעימויות עקב קצרים בתקשורת מול הנהג, כדאי להתקין בטלפון שלכם אפליקציה להמרת מטבע ולהשתמש בתרגומון של גוגל או כל תרגומון אחר, וכן לעקוב אחר מסלול הנסיעה באפליקציית ניווט, כך שיהיה ברור לנהג שאתם אינכם "טרף קל" לעוקצים, ושאתם אינכם מתכוונים לשלם על הנסיעה מחיר מופקע.

בכל עיר במרוקו הכללים מעט שונים, לכן צירפנו כאן פירוט לגבי הנסיעה במונית פטיט לפי הערים השונות:

מוניות פטיט בעיר מרקש – צבע המוניות במרקש הוא צהוב

מרקש היא העיר הכי מתויירת במרוקו, ועקב כך נהגי המוניות ינסו לגבות מכם יותר ממה שצריך. חשוב להתעקש על הפעלת מונה או לסגור מחיר מראש, ולא להשאיר מקום לספק. כאמור, במידה ואתם צריכים להגיע מהמלון לשדה התעופה, מומלץ להשתמש בשירותי קיווי טקסי, שם תוכלו לדעת מראש כמה תעלה הנסיעה, או לסגור הסעה דרך המלון, ולא לעצור מונית אקראית.

מוניות פטיט בעיר פאס – צבע המוניות בפאס הוא אדום

רוב הנהגים בבירה פאס הוגנים, אך תמיד ישנם יוצאים מהכלל. לכן חשוב לשמור על כללי הזהירות הבסיסיים, או להחליט מראש לא להתרגש מתשלום של עוד כמה שקלים (או דירהם במקרה הזה).

מוניות פטיט בעיר רבאט – צבע המוניות כחול

חשוב לדעת, שלמרות שהעיר רבאט צמודה לעיר סלה, יש לכל אחת מהן מערכת מוניות פטיט משלה, ולא ניתן להשתמש במוניות על מנת לחצות את הנהר המפריד ביניהן. לכן, אם אתם מתכננים טיול הכולל את שתי הערים, עדיף להשתמש בחשמלית או במונית גדולה, אך צריך לקחת בחשבון שנסיעה במונית גדולה תעלה יותר מכפי שתעלה נסיעה דומה בתוך גבולות העיר. בשעות היום תוכלו לעבור את הנהר גם בסירת משוטים.

מוניות פטיט בעיר שיפשוואן – צבע המוניות כחול

שיפשוואן – 'הפנינה הכחולה' – היא חריגה בנושא מוניות עירוניות במרוקו, מכוון שבמוניות הפטיט שלה אין מונים. לכן תצטרכו לסכם את המחיר עם הנהג לפני הנסיעה. כאמור, על מנת למנוע מעשי רמאות, מומלץ להשתמש בגוגל מפות + גוגל טרנסלייט, ולוודא שאתם מסכמים על מחיר הגיוני והגון.

מוניות פטיט בעיר מקנס – צבע המוניות שמנת

בעיר מקנס רוב נהגי המוניות משתמשים במונה, כך שלא צפויות לכם בעיות מיוחדות בנוגע לתמחור הנסיעות בעיר.

מוניות גדולות – Grand Taxis

בעוד שמוניות פטיט נשארות בגבולות הערים, מוניות גרנד נוסעות רחוק ויכולות להסיע אתכם מעיר לעיר בעלות סבירה ביותר. כמעט בכל המקרים, מוניות גרנד מתחילות ומסיימות את נסיעותיהן במקומות מוגדרים מראש ובתמחור קבוע.

קיימות שתי דרכים לשכור מוניות גדולות: לשכור מונית באופן אישי או לחלוק מונית עם נוסעים אחרים שנוסעים לאותו יעד.

מונית גרנד שלמה לעצמכם תהיה יקרה יותר, אבל תאפשר נסיעה נוחה יותר וגמישות במסלול טיול. מחיר הנסיעה שלכם יהיה תלוי במה שסגרתם מול הנהג. התמחור של הנסיעה מתבצע לפי מחיר הנסיעה (תלוי במרחק) עבור מושב אחד כפול שש (מספר המושבים במונית). אם אתם מעוניינים לסגור עם נהג המונית ליווי צמוד ליום טיול, שכולל כמה יעדים, בתוספת זמן המתנה של הנהג בזמן שאתם יורדים מהמונית לטיולים וסיורים בכל יעד ויעד, מומלץ לנהל משא ומתן עם הנהג על מחיר נסיעה, ולקבוע מחיר קבוע מראש, על מנת שלא יהיו לכם הפתעות לא נעימות.

כאמור, נסיעות בין עירוניות בין מרכזי הערים הגדולות במרוקו תוכלו להזמין גם באמצעות מנוע החיפוש והשוואת המחירים של קיווי טקסי.

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

מלונות מומלצים במקנס
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים במקנס

אם אתם מתכננים חופשה במקנס, מרוקו, כדאי שתמצאו לעצמכם מלון או ריאד, שיהיו הבסיס ממנו תצאו לגלות את העיר המרתקת. ריכזנו עבורכם עשרה ריאדים ומלונות מומלצים במקנס, אשר קיבלו ציונים גבוהים על ידי מבקרים ששהו בהם. לנוחיותכם, צירפנו קישורים ישירים להזמנת חדרים בכל אחד מהמלונות המומלצים במקנס.

קראוואן ריאד פאס
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים בפאס

אם אתם מתכננים חופשה במרוקו, ומחפשים מלון או ריאד בפאס להתארח בו, כאן תוכלו למצוא עשרה מלונות וריאדים שזכו לציון גבוה והמלצות מאורחים שביקרו בהם. לנוחיותכם, לאחר תיאור המלון, מופיע קישור ישיר להזמנת חדרים, על מנת שתוכלו לבצע הזמנה בקלות וביעילות.

בתי מלון מומלצים בשיפשוואן
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים בשיפשוואן, מרוקו

אם אתם מתכננים חופשה במרוקו, בוודאי תרצו לשלב בה גם ביקור בשיפשוואן, העיר הכחולה, שנחשבת לאחת הערים המצטלמות באופן היפה ביותר בכל העולם. אם תחליטו להישאר בעיר ללינת לילה, או להפוך אותה לבסיס שלכם לטיול במרוקו, כדאי שתמצאו לכם מלון או ריאד, שישדרגו את החוויה המרוקאית שלכם. ריכזנו עבורכם עשרה מלונות מומלצים בשיפשוואן, כולל קישור להזמנת חדרים בכל אחד מהם, בקלות ובנוחות.

בתי מלון מומלצים ברבאט
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים ברבאט

עיר הבירה של מרוקו, רבאט, היא עיר חוף יושבת למרגלות האוקיינוס האטלנטי. רבאט יכולה להיות יעד מצוין למי שמחפש חופשה מרוקאית אותנטית, בשילוב נופים מדהימים,

אוכל במרוקו
מלונות במרוקו

מלונות מומלצים בקזבלנקה

קזבלנקה היא העיר הגדולה ביותר במרוקו. אוכלוסייתה מונה כ-4.5 מיליון אנשים והיא נחשבת למרכז כלכלי ותיירותי עיקרי במרוקו, כאשר רוב התיירים נוחתים בשדה התעופה או

קזבלנקה

מזג האוויר בקזבלנקה ועונה מומלצת לחופשה

אם אתם תוהים מהי העונה המומלצת לחופשה בקזבלנקה, התשובה, למעשה, תלויה בעיקר בכם. אם גודש תיירים לא מרתיע אתכם, ואם אתם מעוניינים ליהנות מיתרונות עונת שיא התיירות בקזבלנקה, וודאי תעדיפו להגיע אליה במהלך הקיץ. לעומת זאת, אם אתם מוכנים לבלות חופשה בקזבלנקה במזג אוויר קריר יותר, וליהנות מדילים זולים לטיסות ולמלונות, וגם מפחות תורים וצפיפות, יתכן שתעדיפו חופשת חורף בקזבלנקה. קראו כאן על מזג האוויר בקזבלנקה לאורך השנה, על עונות השנה בקזבלנקה ועל אירועים ופסטיבלים בקזבלנקה, אותם תוכלו לשלב במהלך החופשה שלכם.