מרוקו למטייל

המדריך למרוקו

הונאות ורמאויות במרוקו וכיצד להימנע מהם

admin

admin

המדריך המלא לעוקצים הונאות ורמאויות במרוקו וכיצד להימנע מהן

מרוקו היא מדינה מדהימה שרוב האנשים בה נדיבים ותמיד מוכנים לעזור לך, היא גם יעד בטוח מאוד לטיול אבל כמו בכל מדינות עולם שלישי יש בה המון נסיונות הונאה וכל מיני עוקצים ורמאויות.
השכר המומצע כאן מאוד נמוך ולכן חלק מהתושבים מנסים לנצל את תמימותם של מטיילים חדשים או כאלו שאינם מפוקסים.
מרוקו מדינה חמה וידידותית עם אנשים נחמדים שבדרך כלל באמת ירצו לעזור לכם אבל חשוב מאוד לדעת מתי מדובר במישהו שרוצה לעזור ומתי מדובר בנוכל או רמאי שרואה בנו תיירים מהם ניתן להוציא כספים במרמה או בגנבה.

טיפ חשוב ביותר

כלל אצבע שנכון לטיולים בכל העולם ובמיוחד בעולם השלישי הוא לרכוש או לקבל שירות רק ממי שאתם פונים אליו ולא כאלו שנדבקים אליכם ברחוב "במקרה" כשהם ביום חופש ולדוד שלהם יש מסעדה או מלון .
יש המון דרכים למצוא ספק שירות מכל הסוגים, הדרך המומלצת היא באמצעות האנשים שעובדים במקום בו אתם ישנים.

חופשה במרוקו – עוד מידע שימושי

טיסות למרוקו – מידע חשוב והשוואת מחירים

טיסות פנים במרוקו – השוואת מחירים והזמנות

מוניות במרוקו

קניית דירהם מרוקאי (MAD) לחופשה במרוקו

השכרת רכב במרוקו

כיכר במרקש

המדריך המלא להונאות ועוקצים בממלכת מרוקו – כל המידע שישמור עליכם בטיול שלכם במרוקו :

1. מדריך טיולים מזוייף

2. מחיר מנופח לרכיבה על גמל או סוס

3. מוצרים מזויפים שנמכרים בשוק (שמן ארגן, שטיחים, זעפרן)

4. כייסים במרוקו

5. נשות החינה מכיכר ג'מה אל-פנה

6. תמונות עם בעלי חיים 

7. הונאות בבורסקאות – מפעל לעיבוד עור

8. הונאות סמים של חשיש במרוקו

9. הונאה בהשכרת רכב במרוקו


1 מדריך טיולים מזוייף
זו הונאה שנפוצה בכל העולם והיא הולכת כך, מישהו מקומי שבמקרה הוא גם מדריך טיולים מקומי ביום החופשי שלו, לא חסרים נוכלים שמסתובבים עם תעודה מזוייפת של מדריך טיולים.
בדרך כלל זה יקרה כשיראו אתכם עם מזוודות או תיקים ופשוט ידבקו אליכם כדי להסביר איך תגיעו למלון או לריאד ולפעמים גם יצעו לכם הכוונה למסעדה אותנטית ותוך כדי ההליכה ליעד ינסו לשכנע מכם לקחת את השירות שלהם .
במקרה שלקחת מדריך שפנה אליכם הבעיה שלכם תהיה גדולה והוא ידרוש סכומים גדולים בלי קשר לשירות .

איך נמנעים?

עליכם לשלול בצורה הכי ישירה את ההצעה ופשוט להפסיק להתייחס.

רכיבה על גמלים במרוקו

2. מחיר מופקע לרכיבה על גמלים או סוסים
תרמית נפוצה במקומות כמו מרזוגה, מרקש ובעיירות חוף בהן טיולי גמלים פופולריים מאוד. יציעו לכם טרמפ על גמל ויביאו אתכם רחוק יותר ממה שסוכם ואז יגבו מכם יותר מדי או שפשוט יגבו מכם מחיר גבוה מההתחלה.

איך נמנעים ?
אם כבר עליתם על הגמל\סוס ומנסים להשאיר אותכם באמצע שום מקום, תאיימו להתקשר לשלטונות או למשטרה. אזכור המשטרה יגרום להם לשנות את הגישה בדרך כלל. הדרך הטובה ביותר להימנע מהונאה הזו זה לסרב לרכוב על סוס או גמל, אם בכל זאת אתם רוצים לעשות זאת תחפשו באינטרנט חברה אמינה ושיש עליה ביקורות חיוביות.

שוק תבלינים במרוקו

3. שמן ארגן, זעפרן וכלי חרס מזויפים בשוק
מוצרים פופולריים הנמכרים בשווקים של מרוקו כמו שמן ארגן, כלי חרס, שטיחים וזעפרן 'בדרך כלל יהיו מזויפים ובמחיר מופקע". לדוגמא, מוכרים עשויים לטעון כי כד חרס קיים מעל 100 שנה או שהוא הגיע משבט ברברי בהרים ואז לבקש מחיר הזוי עבורו.
שמן ארגן לרוב מדולל בסוגים אחרים של שמנים נפוצים יותר אך מחירו יישאר זהה. אם אתם רוצים לקנות שמן ארגן, עדיף לקנות את השמן באזור שמסביב לאסוויירה או אגאדיר שם מייצרים אותם ולכן הסיכוי שתקבלו משהו מזוייף אפסי, יש להיזהר בערים כמו מרקש ופאס.
זעפרן הוא תבלין יקר מאוד שבדרך כלל מזויף ונמכר במחיר סופר גבוה במרוקו.

איך נמנעים ?
אנחנו ממילצים שתבדקו עם צוות המלון או הריאד שלכם כמה המוצרים שאתם רוצים לקנות צריכים לעלות ואם אתם יכולים לסמוך על איכות המוצרים האלו ואם הם יכולים להמליץ על חנויות שלא מוכרות זיופים.

4. כייסים במרוקו
בערים המתוירות של מרוקו ובאזורים המתויירים והעמוסים כמו למשל בכיכר ג'מה אל-פנה במרקש או במדינה של הערים יש גנבים מקצועיים שיעלימו לכם חפצים מבלי שתשימו לב בכלל ולכן חשוב לנקוט בכמה כללים.
אם יש לכם פאוץ סודי שניתן ללבוש מתחת לבגדים זה יעזור אם לא שימו את ארנק בכיסים הקדמיים מהם הרבה יותר קשה לגנוב.
חשוב לא להוציא כל פעם יותר מידי שטרות מה שעלול למשוך תשומת לב מיותרת.
שימו לב גם לא להשאיר את הטלפון הנייד בשום מקום במיוחד כשאתם יושבים והמבט שלכם לא תמיד עליו .

כיצד להימנע מכייסים במרוקו
הפיתרון הטוב ביותר הוא להישאר ערני ומודע לחפציך בכל עת. עליכם להשאיר את כל הפריטים החשובים והערכיים שלכם במלון ולהסתובב רק עם מה שנחוץ בהחלט.

חינה מרוקאית

5. נשות החינה מכיכר ג'מה אל-פנה
הונאה או ניסיון לעוקץ היחודי למרוקו ובעיקר למרקש, נשים מובגרות דוחפות לידיים של הקורבן דיו ומציעה לתקן זאת על ידי ציור קעקוע כביכול בחינה אבל מדובר בעצם בדיו.
כמובן שזו ההונאה ואין שוב הבטחה שהציור יהיה ראוי לתשלום, במקרים בהם אתם פונים לנשים אלו ונקבע מחיר ברוב המקרים הם ידרשו יותר ממה שסוכם.

איך נמענים?
במקרה ואישה שופכת דיו על היד שלך עליך לנגב את היד מיד וללכת משם. גם אם היא מתעקשת במיוחד לתקן את הטעות שלה באמצעות קעקוע ידני שלם, אל תקבל את הצעתה. ראשית, זה יהיה יקר מדי ואתה לא יודע אם היא תשתמש בדיו החינה המסוכן.
הדרך הטובה ביותר לעשות קעקוע חינה בטוח במחיר הוגן היא לשאול את צוות המלון או הריאד שלכם איפה אפשר לעשות זאת בלי חשש.

6. תמונות עם בעלי חייםצילום עם נחש - מרוקו
בדרך כלל זה יקרה בכיכרות הגדולות של הערים ובמקומות מתויירים שם תראו אנשים שמסתובבים עם בעלי חיים כמו נחשים או קופים.כשתעברו ליד הם מניחים עליכם את החיה ומזמינים אותך לצלם.. לאחר מכן הם מנסים לשכנע אותך לשלם להם סכום כסף גדול.


איך נמנעים?
עדיף להמנע בכלל מתמונות כאלו אבל אם בכל זאת אתם מתעקשים חשוב שתסגרו מחיר מראש ותסבירו שלא תשלמו מעבר למה שנסגר ולאחר הצילום פשוט תלכו מהמקום לא משנה מה קורה.

7. הונאות הבורסקאות (עיבוד עור)
מרוקו מפורסמת בבורסקאות העור שלה במיוחד בפאס ובמרקש הבעיה היא שהבורסקאות הפכו למקום מועד לפרענות על ידי הנוכלים מהסעיף הראשון המתחזים למדריכי טיולים או למדריכים מטעם המקום.

איך נמנעים?
אם אתם מתכננים לבקר בבורסקאות תכנסו תמיד מהכניסה הראשית. ואם אתם רוצים להתקרב לעובדים תקבעו מראש מחיר ולא לשלם יותר. תמיד עדיף לבקש מצוות המלון או הריאד מדריך טיולים מקצועי.

 

8. הונאת כיף וחשיש במרוקוחשיש מרוקאיזו כנראה ההונאה האכזרית ביותר מכל מה שכתבנו כאן. אופן הפעולה הוא די פשוט הסוחר ימכור לכם כמות גדולה של החשיש ואף יעשן איתכם. ברגע שאתם בסטלה שוטר שעובד יחד עם הסוחר יופיע וידרוש ממך לשלם שוחד עצום במיוחד כדי להעלים עין מהפשע. בסופו של דבר תשלם פעמיים ואם לא תשלם אתה עלול להגיע לכלא מרוקאי.

איך נמנעים ?
אז כמובן שההמלצה היא לא לעשן סמים במרוקו ובטח שלא לקנות אבל אם בכל זאת החלטתם לעשות זאת עדיף שלא תקנו ממי שפנה אליכם ושתנסו למצוא מישהו שאינו מקומי או שנותן לגם שירות כלשהוא למרות שגם במצב הזה אין שום ביטחון שלא תסתבכו זה בטח עדי על האופציה הראשונה .

9. הונאות השכרת רכב במרוקו
מרוקו היא מדינה שבה קל מאוד לשכור רכב ולנסוע ברחבי המדינה כולה. הכבישים במצב טוב מאוד, הנופים בתוליים והדלק זול.השכרת רכב מסוכנות להשכרת רכב מקומית וקטנה עלולה לסבך אתכם בהונאה של תשלומים נוספים עבור ניקיון הרכב ועוד בעיות שהיו קיימות לפני שקיבלתם את רכבכם.
מה שחשוב זה שתשכרו את הרכב מאחת החברות הגדולות ועם שם מוכר כמו "אויס" או "באדג'ט" כדי זה לסגור את ההשכרה עוד כשאתם בארץ, כמובן שאנחנו נשמח לעזור בנושא .

מספרי טלפון לשעת חירום במרוקו
אם נקלעתם למצב בעייתי במרוקו התקשרו למשטרה, תוכלו לעשות זאת על ידי חיוג 190 או 112 בערים הגדולות, אם אתם מחוץ לעיר המספר הוא 177.
אם אתם צריכים אמבולנס התקשרו 150 ולמכבי האש חייגו 15 .

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

מלונות מומלצים במקנס
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים במקנס

אם אתם מתכננים חופשה במקנס, מרוקו, כדאי שתמצאו לעצמכם מלון או ריאד, שיהיו הבסיס ממנו תצאו לגלות את העיר המרתקת. ריכזנו עבורכם עשרה ריאדים ומלונות מומלצים במקנס, אשר קיבלו ציונים גבוהים על ידי מבקרים ששהו בהם. לנוחיותכם, צירפנו קישורים ישירים להזמנת חדרים בכל אחד מהמלונות המומלצים במקנס.

קראוואן ריאד פאס
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים בפאס

אם אתם מתכננים חופשה במרוקו, ומחפשים מלון או ריאד בפאס להתארח בו, כאן תוכלו למצוא עשרה מלונות וריאדים שזכו לציון גבוה והמלצות מאורחים שביקרו בהם. לנוחיותכם, לאחר תיאור המלון, מופיע קישור ישיר להזמנת חדרים, על מנת שתוכלו לבצע הזמנה בקלות וביעילות.

בתי מלון מומלצים בשיפשוואן
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים בשיפשוואן, מרוקו

אם אתם מתכננים חופשה במרוקו, בוודאי תרצו לשלב בה גם ביקור בשיפשוואן, העיר הכחולה, שנחשבת לאחת הערים המצטלמות באופן היפה ביותר בכל העולם. אם תחליטו להישאר בעיר ללינת לילה, או להפוך אותה לבסיס שלכם לטיול במרוקו, כדאי שתמצאו לכם מלון או ריאד, שישדרגו את החוויה המרוקאית שלכם. ריכזנו עבורכם עשרה מלונות מומלצים בשיפשוואן, כולל קישור להזמנת חדרים בכל אחד מהם, בקלות ובנוחות.

בתי מלון מומלצים ברבאט
מלונות במרוקו

10 מלונות מומלצים ברבאט

עיר הבירה של מרוקו, רבאט, היא עיר חוף יושבת למרגלות האוקיינוס האטלנטי. רבאט יכולה להיות יעד מצוין למי שמחפש חופשה מרוקאית אותנטית, בשילוב נופים מדהימים,

אוכל במרוקו
מלונות במרוקו

מלונות מומלצים בקזבלנקה

קזבלנקה היא העיר הגדולה ביותר במרוקו. אוכלוסייתה מונה כ-4.5 מיליון אנשים והיא נחשבת למרכז כלכלי ותיירותי עיקרי במרוקו, כאשר רוב התיירים נוחתים בשדה התעופה או

קזבלנקה

מזג האוויר בקזבלנקה ועונה מומלצת לחופשה

אם אתם תוהים מהי העונה המומלצת לחופשה בקזבלנקה, התשובה, למעשה, תלויה בעיקר בכם. אם גודש תיירים לא מרתיע אתכם, ואם אתם מעוניינים ליהנות מיתרונות עונת שיא התיירות בקזבלנקה, וודאי תעדיפו להגיע אליה במהלך הקיץ. לעומת זאת, אם אתם מוכנים לבלות חופשה בקזבלנקה במזג אוויר קריר יותר, וליהנות מדילים זולים לטיסות ולמלונות, וגם מפחות תורים וצפיפות, יתכן שתעדיפו חופשת חורף בקזבלנקה. קראו כאן על מזג האוויר בקזבלנקה לאורך השנה, על עונות השנה בקזבלנקה ועל אירועים ופסטיבלים בקזבלנקה, אותם תוכלו לשלב במהלך החופשה שלכם.